Tim Berners-Lee feltalálta a világhálót. A világháló-konzorciumot (W3C) vezeti, felügyeli a web szabványait és fejlesztését.
Miért kellene Őt meghallgatnod?
Az 1980-as években a CERN tudósai azt kérdezték maguktól, hogyan lehetne összehangolni és nyomon követni a hatalmas, összetett, együttmûködõ projekteket – például az új LHC-t. Az akkor vállalkozó Tim Berners-Lee a világháló feltalálásával válaszolt. Az interneten keresztül összekapcsolt hipertext-dokumentumok globális rendszere hatalmas kulturális elmozdulást váltott ki, amelyet az általa lehetővé tett új technológia és tartalom vezetett be: AOL, eBay, Wikipedia, TED.com …
Berners-Lee most a világháló-konzorcium (W3C) igazgatója, amely fenntartja a web szabványait és tovább finomítja annak kialakítását. A közelmúltban elképzelt egy “szemantikus webet” – ugyanazon rendszer továbbfejlesztett változatát, amely felismeri az általa hordozott információk jelentését. A Mérnöki Iskola 3Com alapítójának mérnöki professzora, közös kinevezéssel az MIT Számítástechnikai és Mesterséges Intelligencia Laboratóriumának (CSAIL) Villamosmérnöki és Számítástudományi Tanszékén, ahol a Decentralizált Információs Csoportot (DIG) is vezeti. ). Emellett az Egyesült Királyság Southamptoni Egyetem Elektronika és Számítástudományi Tanszékének professzora.
Amit mások mondanak
„Nehéz túlbecsülni az általa létrehozott globális rendszer hatását. Majdnem Gutenbergian.