A Facebook azt állítja, hogy leállíthatja az alapvető alkalmazás és az Instagram működését Európában, köszönhetően az új szabályozásnak, amely befolyásolja az adatok EU-ból az Egyesült Államokba történő továbbítását.

A cég szeptember 10-én tett bizonyítékot Írország legfelsõbb bíróságához, az ír Business Post elsõként jelentett be erről a dokumentumról vasárnap.
A nyilatkozatban a Facebook megtámadta az ír adatvédelmi felügyelet, az adatvédelmi biztos (DPC) e hónap elején kiadott előzetes végzését, amely azzal fenyegetett, hogy megakadályozza a Facebook-ot abban, hogy az adatvédelmi aggályok miatt továbbítsa az EU-adatokat az Egyesült Államokba.
“Abban az esetben, ha a Pályázót [Facebook] teljes körűen felfüggesztették a felhasználók adatainak az Egyesült Államokba történő továbbításával, amint az a DPC által javasoltnak tűnik, nem világos a Pályázó számára, hogy ilyen körülmények között hogyan továbbra is biztosíthatja a Facebook és az Instagram szolgáltatásait az EU-ban “- írta a Facebook Írország adatvédelmi vezetője és munkatársa, Yvonne Cunnane, hozzátéve, hogy a Facebook havonta 410 millió aktív felhasználóval rendelkezik Európában.
A Facebook szóvivője cáfolta, hogy ez fenyegetést jelentene az EU-ból való kilépéshez.
“A Facebook nem fenyegeti az Európából való kivonulást. Az Ír Legfelsőbb Bírósághoz benyújtott jogi dokumentumok azt az egyszerű valóságot mutatják be, hogy a Facebook, valamint sok más vállalkozás, szervezet és szolgáltatás az EU és az Egyesült Államok közötti adatátvitelre támaszkodik működése érdekében. szolgáltatásaik “- mondta a Facebook szóvivője közleményében.
“A biztonságos, biztonságos és legális nemzetközi adatátvitel hiánya károsíthatja a gazdaságot és akadályozhatja az adatközpontú vállalkozások növekedését az EU-ban, ahogyan a COVID-19-től való kilábalásra törekszünk” – tette hozzá.
A Vice News, amely megszerezte a Facebook nyilatkozatának teljes verzióját, arról számolt be, hogy a technológiai óriás is panaszkodott arra, hogy igazságtalanul bánnak vele, mivel a DPC egyetlen más amerikai technológiai társaságot sem vett hasonló célpontba.
A DPC előzetes végzése megkérdőjelezte, hogy a Facebook által az Egyesült Államokba történő visszaküldéshez használt rendszer, az úgynevezett standard szerződéses kikötések (SCC) jogszerűen érvényes-e az Egyesült Államokba történő adatküldés esetén.
Az SCC-ket júliusban összességében érvényesnek tekintették országokon átívelő adatátviteli mechanizmusként, miután az EU felbontotta az EU és az USA között az Adatvédelmi Pajzs nevű hosszú távú adatátviteli megállapodást. Az SCC-k megszerzéséhez azonban az országoknak kellően magas szintű adatvédelmet kell bemutatniuk, és aggodalomra ad okot, hogy az Egyesült Államok adatfelügyelete túl invazív ahhoz, hogy megfeleljen az EU magas szintű adatvédelmi követelményeinek.