Megjelent a legújabb cikkem a Business Class magazinban
KONTENTBŐL ÜZLET – HASÍT A SZÍVECSKÉS KÉPMEGOSZTÓ
Egy jól felépített kampány alapja: a kreatívok
Az Instagram alkalmazást Kevin Systrom és Mike Krieger készítette 2010 októberében. A szolgáltatás nagyon hamar rendkívül népszerű lett, 2013 januárjában már több mint 100 millió felhasználóval rendelkezett, ezek száma mára pedig meghaladja a 600 milliót.
Szinte Romulus Loránd elmondása alapján az Instagram
„jelenleg a 3. legfontosabb online marketingeszköz a piacon, ami legfőképpen brand awareness (márkaismertség), engagement (elköteleződés) céljával image hirdetésekre, valamint virális kampányokra használható.
Azonban a perfomance-alapú kampány nem lehet elsődleges értékesítési csatorna. Bár generál eladást, nem nevezhető direkt sales fókuszú eszköznek.” Érdeklődésünkre elmondta,
egy jól felépített Instagram-kampányt csak jó kreatívokkal (képekkel, videókkal, üzenettel) lehet elkezdeni, mert különben nagy kudarc lesz a végeredmény. Ha gyors és intenzív elköteleződés, figyelemfelkeltés a cél, és van rá anyagi fedezet, akkor érdemes egy ismert személy (színész, modell, sportoló) profilját bevonni, de ez igaz akár egy Insta-sztárra vagy YouTube-vloggerre is.
Fontos, hogy az influencer (befolyásoló személy) minimum 100.000 követővel rendelkező legyen” – fejtette ki az online marketing szakértő, példaként hozva fel Rubint Rékát, akit több mint 140.000 felhasználó követ és már rengeteg Insta-szponzori szerződése van.
Érdeklődésünkre hozzátette, az influencerek használata mellett fontos, hogy a termék vagy a szolgáltatás legyen trendi és „instaképes”, hogy a userek fel tudják kapni és azt el tudja adni az adott márka vagy egy ismert celeb. A folyamat ismerős: az adott személy betegeli (címkézi) az adott terméket a fotóján, és a felhasználók azon keresztül tudnak eljutni a márkáig, majd a vásárlásig. A bejegyzések számával kapcsolatosan a szakértő úgy véli, hetente 2 posztnál többet nem érdemes megosztani, mert az már túl sok lenne a felhasználóknak.
Bár már hazánkban is egyre elterjedtebb az Instagram marketingcélú használata, a felhasználók mennyisége jóval kisebb, mint a Google vagy a Facebook esetében, mivel csak okostelefonnal, illetve mobilnettel rendelkezők tudják elérni. Éppen ezért „sok esetben a direkt megtérülés és a szigorú ROI-központúság (a befektetés megtérülésének mutatója) miatt nem kap helyet a médiatervekben az Instagram-megjelenés” – magyarázta a szakértő. Hozzátette: „másrészről a megfelelő szakértők hiányában kevés vállalkozás mer egy ilyesfajta kampányra pénzkeretet elkülöníteni, illetve a korosztály is sokkal szűkebb az említett online hirdetési felületeknél: a magyar felhasználók 80%-a 15–35 év közötti nők.
TELJES CIKK : http://bcmagazin.hu/2017/10/16/kontentbol-uzlet-hasit-a-szivecskes-kepmegoszto/