Nem venne Facebook-részvényeket a legendás befektető, Jim Rogers, mivel túlságosan drágának tartja a papírokat – közölte a vállalat soron következő elsődleges részvénykibocsátásával kapcsolatos híreket kommentálva.
Drágának tartja a Facebook-részvényeket a legendás befektető, Jim Rogers – nyilatkozta a CNBC-nek adott interjújában. “Nem, nem olyan fajta részvény, amit megvennék. Általában nagyon drágák az ilyenek”.
A piaci pletykák szerint szerdán nyújthatja be az elsődleges részvénykibocsátáshoz szükséges dokumentumokat a Facebook az amerikai pénzügyi felügyeletnek. A társaság 10 milliárd dolláros elsődleges részvénykibocsátásra készül, amely akár 100 milliárd dollárra is értékelheti a céget. Ez lehet minden idők legnagyobb elsődleges részvénykibocsátása a technológia szektorban, illetve a negyedik legnagyobb IPO az Egyesült Államokban a Visa, a GM és az AT&T részvénykibocsátása után.
Nem venne Facebook-részvényeket a legendás befektető
Jim Rogers érdeklődik a technológiai részvények iránt, de most inkább shortolná a szektort. “Nem tudom elképzelni, hogy bármelyiket megvegyem. Nagyon felkapottak manapság és ez a nagy lelkesedés már két-három hónapja tart. Nem veszek magasan árazott részvényeket” – közölte a befektetési guru.
Jim Rogers
Ifjabb James Beeland Rogers 1942-ben született Baltimore-ban, és Alabamában nőtt fel. Miután a Yale Egyetemen átvette bachelor diplomáját, a Wall Streeten kezdett el dolgozni a Dominick & Dominick-nél. Két évvel később, 1966-ban egy újabb bachelor diplomát szerzett, ezúttal filozófiai, politikai és közgazdasági tanulmányokból az Oxfordon. Karrierjét egy New York-i befektetési banknál folytatta, majd Soros Györggyel együtt megalapította Quantum Fundot, amely a történelem egyik legsikeresebb hedge fundja lett. Az alap 1970 és 1980 között 4200 százalékos hozamot produkált, míg ez idő alatt az S&P 500 index 47 százalékot emelkedett.
Az elképesztő sikerek után Rogers 1980-ban “visszavonult”, majd barátnőjével (illetve később feleségével) háromszor is körbejárta a földet, utazásairól és befektetéseiről pedig több best-sellert is írt. Az első két alkalommal motorral, harmadszor pedig egy mercédesszel utazták körbe a világot, amivel kétszer is bekerültek a Guiness rekordok könyvébe, egyszer 100 ezer mérföldet meghaladó motorozásukkal, majd 116 országot érintő kalandozásaikkal. Rogers 2007-ben eladta New York-i villáját és Szingapúrba költözött, mivel úgy gondolta, a legjobb befektetési lehetőségek most Ázsiában találhatók.
A saját árupiaci indexét, a Rogers International Commodity Indexet a 90-es évek végén alkotta meg, amelyhez három alindexet is kreált, egyet az agrár-, egyet az energiapiaci termékeknek, egyet a fémeknek. 2011-ben egy új árupiaci indexet is létrehozott, amely a nyersanyagok helyett az azokkal foglalkozó leglikvidebb vállalatok részvényeit tartalmazza. Jelenleg a Rogers Holdings and Beeland Interests elnöke, és többek között Leopard Sri Lanka Fund tanácsadójaként is dolgozik, miközben számos gazdasági szaklapban és televízióban is rendszeresen nyilatkozik.
portfolio.hu