Az új vakcinát a The Translational Research Institute székhelyű Mater kutatócsoport fejlesztette ki a Queenslandi Egyetemmel együttműködve.

Kristen Radford vezető kutató-egyetemi docens szerint az oltóanyag számos vérrák és rosszindulatú daganat kezelésére alkalmas, és jelentős áttörést jelent a rák elleni védőoltásokban.
“Reméljük, hogy ezt a vakcinát fel lehet használni vérrák kezelésére, mint például mieloid leukémia, non-Hodgkin-limfóma, myeloma multiplex és gyermek leukémiák, valamint szilárd rosszindulatú daganatok, beleértve az emlő-, tüdő-, vese-, petefészek- és hasnyálmirigyrákot, valamint a glioblastomát, ” azt mondta.
“Új vakcinánk emberi specifikus antitestekből áll, amelyek fuzionáltak tumor-specifikus fehérjével, és azt vizsgáljuk, hogy képes-e megcélozni az emberi sejteket, miközben aktiválja a tumorsejtek memóriáját.”
Radford docens szerint a vakcina számos kulcselőnyt kínál a meglévő rák elleni oltásokkal szemben, amelyek már a korai klinikai vizsgálatok során is ígéretesnek bizonyultak.
“Először” polcon kívüli “klinikai minőségű készítményként lehet előállítani, amely megkerüli a betegspecifikus vakcinákkal kapcsolatos pénzügyi és logisztikai kérdéseket” – mondta.
“Másodszor, ez a prototípus vakcina megcélozza azokat a kulcsfontosságú daganatsejteket, amelyek a daganat-specifikus immunválaszok megindításához szükségesek, ezáltal maximalizálva a kezelés potenciális hatékonyságát, és minimalizálva a lehetséges mellékhatásokat.
Hivatkozás: Pearson és mtsai. (2020). A humán CLEC9A antitestek a Wilms tumor 1 (WT1) antigént juttatják el a CD141 + dendritikus sejtekhez, hogy aktiválják a naiv és a memória WT1-specifikus CD8 + T sejteket. Klinikai és transzlációs immunológia DOI: https://doi.org/10.1002/cti2.1141