-
- WIKIPÉDIA fontos lépései és szabályai
- 1: Egyértelműsítés
A címben szereplő kifejezés lehetséges egyéb jelentéseiről a lap tetején található egyértelműsítő sablon tájékoztat, többek között az {{egyért2}}
(?), vagy a {{más}}
(?) sablonok segítségével. Ha egyértelműsítő sablon szükséges, akkor az a cikk állandó része marad. Az egyértelműsítésről bővebben a Wikipédia:Egyértelműsítés lapon olvashatsz.
-
- 2: Bevezető
A bevezető a cikk témájának rövid összefoglalására szolgál. A bevezető tartalmi és formai követelményeit lásd a Wikipédia:Bevezető lapon. A bevezető a szócikk kötelező része.
-
- 3: Tartalomjegyzék
A tartalomjegyzék háromnál több szakasz megléte esetén automatikusan jelenik meg.
-
- 4: A szócikk fő része
A szócikk témájának kifejtése, szakaszokra, alszakaszokra tagolva. Vannak olyan témakörök, amikben kialakult a szakaszok megnevezésének és sorrendjének szokásos módja. A szakasznevekre minták (ha léteznek) a témához kapcsolódó műhelyeknél találhatók meg.
-
- 5: Információs doboz
Vannak olyan témakörök, amikben szokásos, hogy egy információs doboz (elterjedtebb nevén infobox) foglalja össze a cikk tárgyával kapcsolatos adatokat. Használatának és elkészítésének módját lásd a Wikipédia:Infoboxsablonok lapon. Egyes cikkekben (a fenti példában is) infobox helyett navigációs oszlopot találunk (10b; {{navoszlop}}
(?)).